Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Nesquik Laktozsuz & Şeker İlavesiz

Image
laktozsuz şeker ilavesiz yeni
Yeni Nesquık®'e Annelerden Lıke, Çocuklardan Kalp

Çocuklara sütü sevdiren Nesquik®, yeni ürünü Laktozsuz & Şeker İlavesiz Nesquik® ile annelere yepyeni bir seçenek sunuyor! Laktozsuz sütle üretilen ve içeriğinde şeker ilavesi olmayan yeni Nesquik® kakaolu süt, laktoz intoleransı olan çocukların da severek tüketebileceği bir ürün olarak öne çıkıyor. Anneler yeni Nesquik® ile çocuklarına besleyici bir seçenek sunmanın rahatlığını yaşarken, çocuklar da farklı Nesquik® seçenekleri arasından dilediğini tercih edebilecek.

Yeni Nesquık®'in Tadı Nefis! Üstelik Hem Laktozsuz Hem de Şeker İlavesiz
nesquik laktozsuz kakaolu süt

“Anneler iyi bilir” diyerek annelerin çocuklarına sütü sevdirme çabalarına yıllardır ortak olan Nesquik®, nefis lezzetiyle sütü çocuklar için vazgeçilmez kılıyor! Yeni Nesquik®, laktozsuz sütle ve şeker ilavesiz olarak, içerisine herhangi bir tatlandırıcı eklenmeden, Nestlé’nin güvencesi ve çocuk ürünlerindeki deneyimiyle üretildi. Üstelik içeriğinde demir, D vitamini ve çinko gibi büyüme ve gelişmeye yardımcı vitamin ve mineraller de bulunuyor.

SİZE EN YAKIN SATIŞ NOKTASINDAN SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN
Satın Al
SIKÇA SORULAN SORULAR
like ikonu

Laktoz Nedir?

Süt şekeri olarak da adlandırılan laktoz, sütte doğal olarak bulunan ve glikoz & galaktozdan oluşan şekerdir. Süt, yoğurt, peynir, ayran, kefir gibi süt ve süt ürünlerinde bulunmaktadır. 1

kalp ikonu

Laktoz İntoleransı nedir?

Laktoz intoleransı, vücutta laktozun sindirimini sağlayan laktaz enzimi eksikliği nedeniyle ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Laktaz enzimi eksikliği nedeniyle laktoz, bağırsaklarda glikoz ve galaktoza parçalanamaz. Bu durumda laktoz içeren ürünler tüketildiğinde, mide bulantısı, şişkinlik, gaz, karın ağrısı, ishal gibi etkiler görülebilir. Çocuğunuzda süt tükettikten sonra bu belirtileri gözlemliyorsanız, doktorunuza danışmalısınız. 3

like ikonu

Türkiye'deki çocukların ne kadarında laktoz intoleransı var?

2016 yılında yapılan bir araştırmada, Türkiye’de çocukların %16,3’ünün (her 6 çocuktan 1’inde) laktoz intoleransına sahip olduğu görülmüştür.2 Laktozsuz & Şeker İlavesiz Yeni Nesquik®, laktoz intoleransı olan çocukların tüketebileceği bir alternatiftir.

kalp ikonu

Laktozsuz süt nedir?

Türk Gıda Kodeksi İçme Sütleri Tebliği4’ne göre; içme sütlerindeki laktozun laktaz enzimi ile glikoz ve galaktoza parçalanarak laktoz içeriği %0,1 ve altına indirilmiş sütlere laktozsuz süt denmektedir.

like ikonu

Laktozsuz sütün normal sütten farkı nedir?

Laktozun parçalanmasıyla oluşan glikoz ve galaktozun tatlılık derecesi, laktozdan daha fazladır, dolayısıyla laktozsuz sütlerin verdiği tatlılık hissi daha yüksektir ve şekerli algısı oluşturabilir.5 Laktozsuz süt, daha rahat tüketilmek üzere üretilmiştir. Çocukların gün içindeki aktivitelerini engellemez, uyku öncesinde içilse bile, rahat bir gece uykusuna sorunsuz eşlik eder.

kalp ikonu

Laktozsuz süt zararlı mıdır?

Laktozsuz süt normal süt kadar faydalıdır, tek farkı sütün içerisinde bulunan şekerin parçalanmış olmasıdır.

like ikonu

Laktoz intoleransı olan çocuklar süt tüketmemeli mi?

Laktoz intoleransına sahip çocuklar laktozsuz içeriğe sahip sütleri rahatlıkla tüketebilir. Bu sayede sütün kalsiyum ve protein içeriğinden de yararlanabilirler.

kalp ikonu

Laktozun, laktaz enzimiyle parçalanması sonucu oluşan glikoz ve galaktozu içerir, yani süt şekerlerini. İlave şeker içermemektedir.

Süt şekeri olarak da adlandırılan laktoz, sütte doğal olarak bulunan ve glikoz & galaktozdan oluşan şekerdir. Süt, yoğurt, peynir, ayran, kefir gibi süt ve süt ürünlerinde bulunmaktadır. 1

like ikonu

Yeni Nesquik® şeker ilavesiz olmasına rağmen tatsız değil, nedeni nedir?

Laktozun parçalanmasıyla oluşan glikoz ve galaktozun tatlılık derecesi, laktozdan daha fazladır. Dolayısıyla laktozsuz sütlerin verdiği tatlılık hissi daha yüksektir ve şekerli algısı oluşturabilir.5 Bu şahane laktozsuz süt Nesquik®’in kakaosu ile de buluşunca, nefis tadı çocuklardan kalp alır.

kalp ikonu

Yeni Nesquik® gluten içerir mi?

Nesquik® Laktozsuz & Şeker İlavesiz Kakaolu Süt’ün içerisinde gluten içeren bir hammadde kullanılmamıştır ve üretim hattında da gluten bulaşma riski bulunmamaktadır. Dolayısıyla çocuğunuzun glutene karşı bir hassasiyeti varsa da Nesquik® Laktozsuz & Şeker İlavesiz Kakaolu Süt’ü rahatlıkla tüketebilir.

like ikonu

Yeni Nesquik®’in içinde tatlandırıcı var mıdır?

Nesquik® Laktozsuz & Şeker İlavesiz Kakaolu Süt’te tatlandırıcı bulunmamaktadır.

1.Köse Yılmaz B. Ölmez Y., (2016). Laktoz İntoleransı ve Diyet, Güncel Gastroentoloji 20/3, 245-252
2. Yüce, Ö., Kalayci, A. G., Comba, A., Eren, E., & Caltepe, G. (2016). Lactose and fructose intolerance in Turkish children with chronic abdominal pain. Indian pediatrics, 53(5), 394-397.
3. Swagerty, D. L., Walling, A. D., & Klein, R. M. (2002). Lactose intolerance. American family physician, 65(9), 1845-1860.
4. Türk Gıda Kodeksi İçme Sütleri Tebliği (TEBLİĞ NO: 2019/12) (https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/02/20190227-5.htm)
5. Seager, S. L., & Slabaugh, M. R. (2013). Chemistry for today: General, organic, and biochemistry. Cengage learning.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN
TAKİP EDİN
TAKİP EDİN