Çocuk Gelişiminde Çinkonun Önemi Nedir?

Pek çok beslenme alışkanlığı çocukluk çağında edinilir ve etkileri hayat boyu devam eder. Gün içerisinde 50'den fazla besin öğesine ihtiyaç duyarız ve bunu sağlamanın tek yolu beslenmede çeşitlilik sağlamak ve çocuklarımıza da bu alışkanlığı kazandırmaktır. 
Çocuklarımızın ihtiyaç duydukları tüm besin öğelerini yeteri kadar alması yalnızca hastalıklardan korunmayı değil, fiziksel ve zihinsel performansın da artmasını sağlar. 

Ayrıca gelişim çağındaki çocukların doku gelişimi ve metabolik ihtiyaçları için beslenmelerini iyi desteklememiz geleceklerine de büyük katkı sağlar. Özellikle gelişim çağındaki çocukların ihtiyaç duyduğu  önemli bir mineralden bahsedeceğim şimdi:çinko.

Çinko bağışıklık sisteminin güçlenmesi, davranış ve öğrenme performansının artması için çok önemli bir mineraldir.

Bağışıklık sisteminin askerleri olarak adlandırabileceğimiz akyuvarların oluşması için çinko gerekmektedir. Özellikle çocukluk çağında hastalıklara karşı direnç kazanmamızda da çinkonun katkısını görebiliriz. 

İşte bu noktada çocuklarınıza yeni Optistart formülüyle 1 bardak nesquikli süt hazırlayarak günlük çinko ihtiyacının yaklaşık dörtte birini almalarına yardımcı olabilirsiniz.