Kahvaltının Faydaları

NESQUIK’in Yeni Vitamin ve Mineral Karışımı Opti-Start ile süt şimdi daha da faydalı

Pek çok beslenme alışkanlığı çocukluk çağında edinilir ve etkileri hayat boyu devam eder. Gün içerisinde 50’den fazla besin öğesine ihtiyaç duyarız ve bunu sağlamanın tek yolu beslenmede çeşitlilik sağlamak ve çocuklarımıza da bu alışkanlığı kazandırmaktır.
Unutmayın süt de çocuklukta kazanılması gereken en önemli alışkanlıklardan biridir.
Nesquik sütü sevdirir ve yeni OPTI-START içeriğiyle sütün faydalarını destekler.

Opti-start nedir?

Opti-Start güne iyi bir başlangıç için geliştirilmiş Nesquik toz karışım içerisinde bulunan besleyici içeriğe verilen addır. OPTI-START’ın zengin içeriğinde B, C ve D vitamini, çinko ve demir gibi sütte bulunmayan vitamin ve mineraller bulunur. Bu içeriğiyle sütün faydalarını destekler ve çocukların sağlıklı ve mutlu gelişimine yardımcı olur.
1 bardak süt A, B vitaminleri ile fosfor ve kalsiyum içerir. NESQUIK’li bir bardak süt ise yeni Optı-START içeriği ile bunlara ek olarak C vitamini, D vitamini, çinko ve demir ile sütü daha da faydalı hale getirir. Bu vitamin ve mineraller çocukların sağlıklı gelişimini ve büyümesini destekler.

Günde 2 bardak Nesquik OPTI-START ile hazırlanmış süt, gelişimin hızla gerçekleştiği büyüme evresinde çocukların ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri almasına yardımcı olur.

Kahvaltıda 1 bardak Nesquik’li süt ile çocuklar güne iyi başlasın

1 bardak NESQUIK’li süt çocukların günlük kalsiyum ihtiyacının % 35’ini, fosfor ihtiyacının % 31’ini, demir ihtiyacının % 19’unu, çinko ihtiyacının % 24’ünü, D Vitamini ihtiyacının % 42’sini, C vitamini ihtiyacının % 23’ünü, B vitamini ihtiyacının % 20’sini karşılar.

Nesquik çocukların beslenme ihtiyaçlarına uygun hazırlanır

Çocukların beslenme ihtiyaçları farklıdır. Örneğin yetişkinler için belirlenen günlük şeker limiti 50g iken çocuklarda bu değer 42g’a düşer. Benzer şekilde tuz, yağ, enerji önerileri de çocuklarda daha düşüktür. Dolayısıyla biz annelerin, çocuklarımız için seçtiğimiz ürünlerin içeriğini daha dikkatli incelememiz ve onlara besleyici seçenekler sunmamız gerekir. Bir gıdanın besleyici olması sadece enerji değil aynı zamanda vitaminler, mineraller gibi faydalı besin öğeleri içermesi anlamına gelir.

Çocuğunuza kahvaltıda vereceğiniz 1 bardak Nesquik’li süt çocuklarınızın gün boyu koşup oynaması için gereken enerjinin yanısıra, günlük vitamin ve mineral ihtiyacının ortalama ¼’ünü güne başlarken karşılamış olur. Bunun yanında şekerden gelen enerji çocuğunuzun günlük enerji harcamasının %3’ünü geçmez. Çocuğunuz sütü severek içerken siz de besleyici bir seçenek sunmanın rahatlığını yaşarsınız.

Yeni OPTI-START içeriğiyle NESQUIK’li süt şimdi daha da faydalı.