Süper Kahraman Kahvaltısı

Süper kahramanınız gece boyunca uyurken bir açlık yaşar. Uyurken açlığını fark etmese de vücut gece boyu çalışmaya ve enerji harcamaya devam eder. Gece uykusundan sonra vücudu ve beyni tekrar besin öğeleriyle ve enerji ile kahvaltıda doyurmazsak süper kahramanımız halsiz ve sinirli hissetmeye başlar.

Kahvaltının yararları araştırmalara göre şöyledir:

  • Öğrenmeyi kolaylaştırır.
  • Dikkat, verimlilik ve fiziksel dayanıklılığı artırır.
  • Sağlıklı kilonun korunmasına yardımcı olur.

Düzenli kahvaltı etmeye başlayan çocukların daha dikkatli ders dinlediği, matematikte daha yüksek notlar aldığı ve daha az psikolojik problemler ve davranış bozuklukları yaşadıkları saptanmıştır.

Süper kahramanınızla yemek yemede problem yaşıyorsanız, ona küçük süper kahraman oyunları oynatarak bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Pelerinler, maskeler ile öğünler daha eğlenceli bir hal alacaktır.

Süper kahramanınızın yeterli ve dengeli bir kahvaltı alışkanlığına sahip olması önemlidir. Tıpkı sebzeler ve meyveler gibi kahvaltıda tam tahıl tüketimi de yeterli ve dengeli bir beslenmeye sahip olmalarını destekler. Üstelik beslenme uzmanları sağlıklı beslenme önerileri içerisinde günde en az 3 porsiyon tam tahıl tüketiminin altını çiziyor. Nestlé Nesquik kahvaltılık gevrek, kahvaltıda tam tahıl tüketimi ve güne keyifli bir başlangıç için iyi bir alternatiftir.

1 porsiyon Nesquik kahvaltılık gevrek 125 ml süt ile birlikte, günlük demir ihtiyacının yaklaşık %26'sını, kalsiyum ihtiyacının yaklaşık %37'sini, D vitamini ihtiyacının yaklaşık %19'unu karşılar.