• Okul zili çalıyor, kahvaltının önemi daha da artıyor!

  Okula dönüş vakti geldi, çantalar, formalar, kitaplar, defterler hazırlandı. Tüm hazırlıklar özenle tamamlandı, ama geriye çocuklarımızın geleceği için çok önemli bir şey kaldı. Okula gitmeden önce sabah kahvaltısı...

  Biz anneler, çocuklarımızın daha sağlıklı olmaları, kaliteli bir yaşam sürmeleri için elimizden gelenin en iyisini yapmaya her zaman hazırız. Aslında, çocuklarımızın beslenmelerinde küçük ama etkisi büyük değişikliklerle onların hem fiziksel hem de zihinsel gelişiminde olumlu etkiler yaratmamız mümkün..Kahvaltı, onların sadece günlük hayatlarında değil, ileriki yaşlarında da sağlıklarını olumlu etkileyecek güce sahip bir öğün.

  Sağlıklı bir kahvaltı, 8 saat süren açlıktan sonra çocuğunuzun düşen enerjisini geri kazanmasında önemlidir. Sabah kahvaltısını düzenli yapan çocuklar okulda daha enerjik ve canlı olurlar, dersi daha iyi takip ederler ve okul devamsızlıkları daha düşüktür.  Aynı zamanda bilimsel araştırmalar, kahvaltı yapan çocukların matematik sınavlarında daha yüksek not aldığını göstermektedir. Ayrıca düzenli kahvaltı alışkanlığı olan çocukların akademik yaşamları boyunca başarılı oldukları görülmektedir. Yani aslında, gelecekte çocuklarınızın hangi üniversitede okuyup  hangi mesleğe sahip olacağında kahvaltının etkisi bulunabilmektedir. 

  Kahvaltının, çocuklarımızın büyüme ve gelişmelerinde önemli yeri olan besin öğelerinin (özellikle kalsiyum, folik asit, lif ve C vitamini) alımında önemli yeri vardır ve kahvaltıyı atlayan çocuklarda besin öğesi yetersizlikleri görülebilmektedir. 

  Kahvaltının diğer önemli etkisi de çocukların ağırlık kontrolünü sağlamak ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmalarına yardımcı olmaktır. Küçük yaşlardan itibaren obeziteyi engellemenin en etkili yollarından biri, sabah kahvaltısıyla başlayan doğru yeme alışkanlığını çocuklarımızın hayatına sokmaktır.

  Çocuklarımızın hem sağlığında hem de okul hayatında bu kadar çok önemi olan "altın öğün" kahvaltıyı çocuklarımızın beslenmelerinin vazgeçilmezi haline getirmek için hem eğlenceli hem de besleyici bir  kahvaltı hazırlamaya ne dersiniz? 

  İşte size çocuğunuzun keyifle tüketebileceği, kahvaltıyı onlar için cazip hale getirecek, hem besleyici hem de lezzetli Nesquik ürünleriyle hazırlanmış kahvaltı menüleri...

  Nesquik tozla kahvaltı menüsü:

  1 adet haşlanmış yumurta (50 g)
  1 adet domates (130 g)
  1 adet salatalık (80 g)
  5 adet tuzlu zeytin (15 g)
  2 dilim tam tahıllı ekmek (50 g)
  1 su bardağı NESQUIK'li süt (250 ml)

  Nesquik Kahvaltılık Gevrek menüsü:

  1 kase Nesquik Kahvaltılık Gevrek (30 g)
  2 ceviz 
  Yarım muz
  4 çilek 
  125 ml süt