• Günün Kahramanı:Süt!

  Hepimiz in bildiği gibi kahvaltı günün en önemli öğünü. Gece boyunca metabolizmamız yavaşlıyor ve kan şekerimiz düşüyor. Sabah kalktığımızda vücudumuzun tekrar günlük ritmini yakalayabilmesi için dengeli ve besleyici bir kahvaltıya ihtiyaç var. Özellikle de konu gelişme çağındaki çocuklar olunca kahvaltının önemi de artıyor. Akşam yemeğinden sonra çocuklar, 12-16 saatlik bir açlık yaşıyor. Sabah uyandıklarında ise sadece mideleri değil, bütün enerji depoları boşalmış oluyor. 

  Zaman zaman çocuklarımızı kahvaltı sofrasına oturtmakta hepimiz zorluk yaşayabiliyoruz. Kahvaltı yapmayan çocukların %70'inin "Canı istemediği için" kahvaltıyı atladığını biliyor muydunuz? Yataklarından yeni çıkan miniklerimizin pratik lezzetlere daha fazla yönelmesinin altında da bu gerçek yatıyor. Süt tam da bu noktada besleyici içeriği ile günü kurtarıyor. 85 kadar besin öğesini birarada içeren süt, ona güne başlaması için gereken enerjiyi protein, yağ ve karbonhidratlar aracılığı ile sunuyor. 

  Süt kahvaltıya eşlik ettiğinde hem kan şekerinin dengelenmesinde yardımcı olur hem de kalsiyum içeriği ile kemik ve diş gelişimine katkı sağlar. Dengeli bir kahvaltı yapan çocuklar gün içerisinde beslenme ihtiyaçlarını karşılamaya daha yatkın olur. Güne iyi başlamak, hayata iyi başlamasına yardımcı olur. Araştırmalar da bunu kanıtlar nitelikte; gösteriyor ki dengeli bir kahvaltı çocuklarımızın okul başarısında da etkili oluyor.

  Çocuklukta edinilen beslenme alışkanlıklarının hayat boyu onlara eşlik edeceğini düşünürsek ona bırakacağımız en değerli miras neden sağlığı olmasın? Sevgili anneler, çocuklarımıza süt içme alışkanlığı kazandırmak için kahvaltı sofrasından sütü eksik etmeyelim.

  NESQUIK'in OPT-ISTART içeriğiyle süt daha da faydalı

  Opti-Start güne iyi bir başlangıç için geliştirilmiş Nesquik toz karışım içerisinde bulunan besleyici içeriğin adıdır. OPTI-START'ın zengin içeriğinde B, C ve D vitamini, çinko ve demir  gibi sütte bulunmayan vitamin ve mineraller bulunur. Bu içeriğiyle sütün faydalarını destekler ve çocukların sağlıklı ve mutlu gelişimine yardımcı olur.

  1 bardak süt A, B vitaminleri ile fosfor ve kalsiyum içerir. NESQUIK'li bir bardak süt ise yeni Optı-START içeriği ile bunlara ek olarak B, C , D vitaminleri, çinko ve demir mineralleri ile sütü daha da faydalı hale getirir. Bu vitamin ve mineraller  çocukların sağlıklı gelişimini ve büyümesini destekler. 

  Günde 2 bardak Nesquik OPTI-START ile hazırlanmış süt, gelişimin hızla gerçekleştiği büyüme evresinde çocukların ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri almasına yardımcı olur. 

  Kahvaltıda 1 bardak Nesquik'li süt ile çocuklar hareketli bir güne hazır olur
  1 bardak NESQUIK'li süt çocukların günlük kalsiyum ihtiyacının % 35'ini, fosfor ihtiyacının % 31'ini, demir ihtiyacının % 19'unu, çinko ihtiyacının % 24'ünü, D Vitamini ihtiyacının % 42'sini, C vitamini ihtiyacının % 23'ünü, B vitamini ihtiyacının % 20'sini karşılar.

 • Çocukların Yemek Yerken Televizyon İzlemesi
  Doğru Mu?

  Psikolog Sinem Olcay Kademoğlu anlatıyor: